
Гимназијалци из Руме победници 14. Војвођанског омладинског позоришног фестивала ,,Игор Станић“
2. јун 2026.
67. Републички фестивал аматерских позоришта Србије од 12. до 21. јуна у Кули
8. јун 2026.У Културном центру Кула одржана је промоција збирке песама кантаутора Милорада Тривића под називом „Тако ти је то“, а публика је имала прилику да ужива у јединственом споју поезије, музике и визуелне уметности.
Тривић је истакао да збирка представља пресек његовог живота и стваралаштва од младалачких дана до данас, обухватајући више од три деценије личних искустава, размишљања и емоција. Поред поетске вредности, збирка се издваја и по томе што за сваку песму садржи и текст и музички запис, што је, према ауторовим речима, реткост:
,,Почео сам да свирам гитару са неких 15 – 16 година и веома брзо, ни сам не знам одакле ми та идеја, осетио сам потребу да нешто записујем и да од тих записа правим музику. Неко пише дневник, а ја своја размишљања записујем на овај начин. Гитара је увек ту негде, онда се појави нека мелодија и тако настане песма. Једна, друга, трећа… И временом је настало доста песама. Неке сам једноставно одбацио јер, по мом мишљењу, нису биле довршене. Неке сам успео да приведем крају и управо њих сам уврстио у ову збирку песама. Основни разлог због којег сам одлучио да све то сачувам у једној збирци јесте жеља да моја деца имају успомену на мене. То је био главни мотив. Ако се то допадне и неком другом, мени је заиста драго. Писаћу и даље. Ово није крај. Ово је само један период мог живота записан кроз песме – од неке моје седамнаесте или осамнаесте године па све до данас, готово до педесете.
Свака песма је, у ствари, неки догађај, неко размишљање о одређеној теми и одраз једног тренутка живота. То сам већ говорио: ништа од онога што сам написао нисам улепшавао само да би се боље римовало или да бих додавао некакве украсе. У збирци је све онако како је настало. Зато се збирка и зове „Тако ти је то“. Мислим, ако се не варам, да у нашем граду до сада нико није објавио овакву збирку, у којој су за сваку песму дати и текст и музика. До сада нигде нисам наишао на нешто слично“. Тривић је током вечери извео 15 ауторских песама уз пратњу мр Небојше Бурића, који је свирао кларинет, кавал и фрулу. Посебан уметнички печат програму дао је др Угљеша Цолић, који је пред публиком уживо стварао слику инспирисану мотивима и темама изведених песама.








